Xeny s vrtačkou, aneb jak se budí princezny?

Můj příběh je o Xeně, kterou jsem dříve byla. Ne náhodou, podobné ženy potkávám ve svém životě. Jednu takovou jsem poznala nedávno při své konzultaci Feng Shui.

Byla to úžasná zralá dáma. Hned jsme si porozuměli, prostě moje krevní skupina.) A jak jsem později zjistila, také Xena, která mě navíc, překonala! Místo vrtačky si pořídila rovnou stavební stroj!

Inspirovalo mně to k tomuto článku. Mám ráda akční ženy. Jsem jednou z nich, a ráda se s nimi setkávám. Právě proto, chci přes kousek svého příběhu poukázat, kde se ještě můžeme rozvinout. )

Pro ty, kdo neznají Xenu, je to žena bojovnice!

Xena dnes, pomáhá druhým, všechno zvládne sama a nikdy se nevzdává. Klidně zvládá i činnosti, které jsou doménou mužů a je v tom dobrá! Je samostatná a silná. Zásadně nežádá o pomoc, nebude se přece doprošovat nebo čekat, až to udělá někdo jiný. Dělá kariéru, vydělává peníze, postará se o děti a domácnost, a ještě spoustu dalších činností. I když už nemůže, překoná se a jde dál…

Má to ale háček!

I Xeně občas dojdou síly. Ale všichni jí mají za tak silnou ženu, že nikoho ani nenapadne, že také potřebuje podat pomocnou ruku.

Bojovnice.

Taková jsem byla také já. Zpočátku proto, že mně to bavilo. Později proto, že mně k tomu tlačili okolnosti.

Když jsem se začala duchovně probouzet, najednou jsem měla potřebu se měnit. Učila jsem se pracovat s energií, meditovat, a objevovala jsem oblasti osobnostního rozvoje.

Můj život se zlepšoval. Ale v mém životě chyběl partner pro duši, a v mých vztazích se opakovaly podobné scénáře. Co udělat jinak? Jak změnit své programy a přitahovat jiné události? Lásku, blízkost, opravdovost…

Jednou jsem se přihlásila na astro-kurz pro ženy. Kurz astro-psychologie měl název:

„Jak se budí princezny ?“

Dostali jsme každá obrázek hradu zarostlého šípkovými růžemi. Mám ho pro připomínku dodnes. Sešli se tam skvělé ženy…) Už jenom to, že skupina upovídaných a smíchem rozjásaných žen jela po šest týdnů starou, málem se rozpadající dodávkou do jiného města za lektorkou a poznáním, byl zážitek. Sdíleli jsme své radosti a strasti, a každá z nás měla své důvody, proč pracovat na sobě.

Nešlo jenom o astrologii. Šlo o to pochopit okolnosti a vplyvy, které nás ženy ovlivňují. Použít je a probudit svoji ženskou energii, svoji princeznu. Co mně nejvíce dostalo?

Dělali jsme takové kolečko.

Každá z nás měla říct, čím si naposled udělala radost. Jak potěšila svoji vnitřní ženu. Padali slova jako… šatičky, botičky, kabelka, kosmetika, masáž… Znáte to, takové ty ženské věci…)

Když přišla řada na mně, řekla jsem: „Koupila jsem si vrtačku, příklepovou. A mám z ní opravdovou radost…“ Často jsem se stěhovala, nemusím si jí stále od někoho půjčovat, logické, ne?

Měli jste vidět v kruhu tu reakci … Tak odsud je ta Xena s vrtačkou. Pomalu mi začalo docházet, kde dělám chyby a proč se mi v životě některé věci opakují.

Moc polarity ovládá naše životy

i v dnešní moderní době.. Mužská a ženská energie se zkrátka přitahují a doplňují. Ať chceme nebo ne, ženy i muži máme v sobě obě stránky – mužskou (jangovou) a ženskou (jinovou) stránku. Ideální je, když ženy používají ženskou stránku a umí v případě potřeby přepnout do mužské energie. A u mužů to je opak.

Ženská energie je orientovaná na lásku, otevřenost, sdílení, podporu…Proto ženy spolu více komunikují, sdílejí své pocity a zážitky. Ženy vytvářejí společenství a pomáhají si. Ženská energie plyne jako voda, a v tom je její síla. Může být tajemná a něžná. Nebo také vášnivá, neuchopitelná, tvořivá a bez pravidel.

Mužská energie je válečník soustředěný na cíl. Soustředí se na jedinou věc. Překonává překážky, bojuje za pravdu a svobodu. Proto jsou muži spíše soupeři a neradi odhalují své pocity. Muž bývá často sám. Rád nastoluje pravidla a řád. Opravdová mužská energie je jako síla ohně.

Pokud my ženy neživíme naší vnitřní ženskou stránku, jdeme proti sobě a nastává nerovnováha. Projeví se v našem životě i v našich partnerských vztazích.

V kruhu žen, jsem si uvědomila, že spíše používám mužskou energii.

V ženské energii jsem se cítila nejistá, a proto jsem jí popírala. Nechtěla jsem být zranitelná. Spoléhala jsem se jenom na sebe. Neuměla jsem přijímat pomoc ani si o ní říct. Ani jsem to nechtěla. Mít věci hezky pod kontrolou. Často jsem řešila situace rychle a silou. Není divu, že s mým prvním mužem jsme byli spíše soupeři. Soupeřili jsme o moc a svobodu.

Když žena používá více mužskou energii ve vztahu, nedává muži důvěru a prostor, aby mohl být mužem. Aby se mohl projevit a cítit se potřebný a doceněný. Zvládá vše sama (nejdříve proto, že chce, později proto, že musí) a často má pocit, že vlastně muže ani nepotřebuje.

Když mu dá ještě najevo svou nespokojenost nebo vytkne neschopnost, muž to často vyřeší únikem k jiné ženě, která mu dá obdiv a uznání, nebo jinými úniky… (Krásně je to zachycené ve filmu -Teorie tygra, doporučuji.) A kruh se uzavírá. Žena dostane své potvrzení, že je muž neschopný nebo nespolehlivý. Přitom někdy by stačil jenom jiný způsob komunikace…

Každá žena, i ta Xena touží občas moct si dovolit být slabá a nebojovat. Mít vedle sebe muže, o kterého se může opřít. Nebojovat, prostě být v lásce.)

Je mnohem více faktorů ovlivňujících vztahy. Měli bychom být upřímné k sobě a zodpovědět si také otázku, jestli jsme na tom správném místě, s tím správným partnerem a z jakých důvodů.

Já jsem chtěla změnu v mém životě. Důvěru ve vztahu, lásku a podporu. Už mně unavovalo být bojovnice, podobně, jako i další ženy v mé rodině.

Dokonce se mi v té době zdál sen: V tom snu jsem byla osamocený bojovník a bojovala jsem sama proti skupině protivníků. Čím více jsem bojovala, tím více jich přibývalo. Už mi docházeli síly. Rozhodla jsem se vzdát, nechat se zabít. V okamžiku, když jsem složila meč, se protivníci ztratili. Nemohla jsem uvěřit svým očím. Bylo to procitnutí, že bojem jsem živila boj. Tento sen se dlouho připomínal.

Věděla jsem, že musím něco v sobě změnit a uzdravit. Chtěla jsem proto vyšlapat si cestu k mé vnitřní ženě, princezně,bohyni… Vesmír to vyslyšel a poslal mi tréninkový materiál…) Osoby, které jsem potkávala ve svém životě. A později přišel do mého života i partner pro Duši.

Dnes prožívám to, co jsem si přála. Jak jsem toho dosáhla?

Roli muže hraje někdo jiný. Je to úleva. Tím, že dávám prostor svému muži, aby byl ve vztahu mužem, mohu si dovolit být ženou. Užívám si to. Už nemusím bojovat a zvládnout vše sama. Mohu si dovolit oddechnout, s důvěrou se podělit o vše. Můžu dávat a přijímat lásku. Mohu pečovat a přijímat péči. Dát uznání a přijmout uznání. Je toho mnohem více. Mohu být a jsem sama sebou.

Nezměnila se moje podstata, změnil se můj přístup. Přestala jsem používat vrtačku, zdědil jí můj muž. 🙂  Jsem jangová žena. Někdy Xena, někdy čarodejka, někdy princezna… Ale hlavně, mnohem více si užívám ženskou stránku.)

Vztah k sobě se vztahy k druhým úzce souvisí.

Co vysíláte, to přitahujete. Co dáváte, to dostanete. Ostatní vám jenom potvrzují vaše programy. Když nemáte čas pro sebe, vždy se najde něco, co bude důležitější než vy. Když nedůvěřujete druhým, vaše okolí, vám potvrdí, že je důvod. Chcete, aby se k vám chovali jako k ženě, ne jako k parťákovi?

Zkuste to jinak. Otevřete se lásce k sobě.  Jak budit princeznu? 

 • Mějte se rády a pečujte o sebe.)
 • Vymezte si čas pro sebe a své potřeby.
 • Když se vám něco podaří, odměňte se.
 • Dopřejte své ženě šatičky, botičky, ať jí to sluší.)
 • Přestaňte dělat všechno sama. Druzí to zvládnou taky.
 • Nebojte se vyjadřovat otevřeně své emoce.
 • Naučte se požádat o pomoc, když je třeba.
 • Začněte přijímat nabídnutou pomoc.
 • Zpívejte si a pobrukujte, zpěv povznáší..)
 • Nechte roztančit své tělo a rozproudit vaší energii.
 • Naslouchejte své intuici a nechejte se jenom tak vést.
 • Posilujte přátelství, užívejte si ženské společenství.
 • Učte se nové věci a kreativní činnosti.

Buďte spokojenou ženou! ))

Čarodějka2

 

Ľubica Arady Mráčková
Přináším harmonii do domovů a životů mých klientů pomocí Feng Shui a interiérového designu. Jsem zde, abych vám pomohla vyladit Váš domov a přilákat pozitivní změny do života.  Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře