Štěstí někdy číhá za rohem, aneb všechno zlé pro něco dobré :)

Každý konec skrývá v sobě nové začátky. Přináší nový směr a možnosti. Když se zhroutí úplně vše, na čem jste stavěli svůj dosavadní život, pak ztratíte i všechna dosavadní omezení. Můžete úplně vše! Třeba zažít to, po čem vaše Duše touží.

Ráda bych uvedla příběhy pro povzbuzení a inspiraci.

Jednou jsem v létě u vody potkala dávného přítele Michala. Vypadal zarmouceně, byl pohublý, a očividně ho něco trápilo. Zpočátku se nechtěl moc vybavovat, ale postupně se otevřel a promluvil o svém trápení. Opustila ho žena a našla si jiného muže. Přišel tím o dceru, kterou velice miloval. Když pak onemocněl, ztratil také práci a ještě později i byt. Nemohl najít práci, bydlel na ubytovně a nevěděl, co dál. V té chvíli potřeboval zapálit světýlko naděje, aby přijal to, co se mu stalo a mohl jít dál.

Chtěla jsem jej povzbudit, aby nevěšel hlavu. Aby si uvědomil, že i teď má na výběr. Buď svá omezení, nebo naopak uchopit příležitost a začat znova žít. Když už ho nic nedrží, ani vztah, byt nebo zaměstnání, může cokoliv. Odstěhovat se za prací, dělat co by jej bavilo, znova se zamilovat… Díval se nevěřícně.

Proto jsem mu začala vyprávět příběh, který mi uvízl mi v paměti.

Tento příběh je o jiném páru, z mého okolí.  Dva mladí lidé se zamilovali a vzali se. Nejdříve cestovali, pak si koupili starý dům a začali si jej svépomocně opravovat a zvelebovat.  Po několika letech, když už byl dům hotov, zatoužili po dítěti. Když dítě ne a ne přijít, nakonec si adoptovali krásnou holčičku.  Zdálo by se, že teď už je vše jak má být.

Ale život chystá překvapení… Pár s malou holčičkou se setkával s jiným párem, který také nemohl mít děti. Druhý pár měl adoptované dvě děti. Oba páry se navštěvovaly, podnikali společně akce s dětmi. Co nikdo nevěděl, bylo to, že žena z druhého páru byla dávnou platonickou láskou muže z prvního páru. Po letech se láska opět rozhořela, tentokrát oboustranně.

I přes nepřízeň a námitky svého okolí se rozhodli žít spolu. Později se vzali a odstěhovali na vesnici, kde si koupili starý dům. Spolu vychovávali adoptované děti. Jsou to skvělí rodiče a také partneři pro duši. Možná je osud popostrčil k sobě, aby byla jejich láska naplněna. A navíc jim nachystal překvapení. Po letech, kdy už to nikdo nečekal, se dočkali dalších dvou dětí. Narodili se jim krásná holčička a kluk. Dnes mají velkou rodinu, a do jejich domova je radost zavítat.

A co první žena? Do jejího života vstoupil také nový muž.  Vdala se a stalo se to, co nikdo nečekal. Otěhotněla a narodilo se jí dítě. Splnilo se jí velké přání.)

Vyprávěný příběh  Michala povzbudil. Když jsem jej opět potkala po delší době, řekl, že uvedený příběh mu hodně pomohl. Způsobil zlom v jeho životě. Přestal se omezovat a začal jít vstříc příležitostem. Odstěhoval se do jiného města, kde si našel novou práci, bydlení, a zde potkal i novou lásku. Byl opět vyrovnaný a spokojený.)

Výše uvedený příběh kdysi inspiroval i mně. V době, když jsem přežívala v uvadajícím manželství, jsem viděla pár tančit a dívat se přitom do očí. V tom pohledu bylo tolik lásky a něhy. Tehdy jsem vyslala vzhůru své přání. Mít tak partnera pro Duši, který se takhle bude na mne dívat. Vše, co se dělo pak, vedlo k tomu, aby se vyslané přání uskutečnilo. Stalo se, a potkala jsem muže…)

Nikdy nevíte, jaké má pro vás osud nachystané překvapení.

Někdy změny tušíte, že přijdou, ale chcete je odsunout, neřešit. Jindy přijdou náhle, nečekaně a zastihnou vás nepřipravené. Přesto situace, které vnímáte jako nešťastné, mohou být požehnáním. 🙂

Prozření často přijde později. Změna je život. Vše co ustrne a nevede dál, zákonitě vede k převratu, který přináší nové situace. Třeba zažít to, po čem vaše Duše touží.

Vědomými anebo nevědomými myšlenkami, tvoříme svůj svět.

Napadlo vás někdy, že možná jste si změnu podvědomě objednali, a ani o tom nevíte?

Třeba už nejste s partnerem šťastni, ale je to jistota, a bojíte se jít dál. Možná vás nebaví vaše práce, bere vám síly a zdraví, ale je to jistota. Jistě máte své sny a touhy, ale možná vás svazuje strach je uskutečnit.

Když jsou vaše pocity a touhy silné, i když si netroufáte, může se stát, že vám to osud zařídí osobitým způsobem.

Pokud jste přišli o práci, co když máte změnit směr a konečně se pustit do něčeho, co vás bude těšit a bavit?

Nebo jste se zamilovali, abyste pocítili chybějící emoce a měli sílu odejít z nefunkčního vztahu?

Možná se zamiloval váš partner, aby vás tím přinutil uvědomit si, co doopravdy chcete.

Možná jste utrpěli úraz nebo onemocněli, abyste se zastavili a přehodnotili své priority a zjistili, co je pro vás opravdu důležité.

Co když jste byli nuceni se přestěhovat, abyste začali zcela nový život.

Stalo se vám, že jste na něco mysleli a ono se to stalo? Možná jste měli z něčeho obavu, a zhmotnila se. Nebo jste po něčem silně toužili, a vaše přání se najednou uskutečnilo.

Nic není náhoda.

Všechno, co se nám děje, všichni, které potkáváme, vše co nás obklopuje, nám má napovědět nebo nás něco naučit. Třeba překračovat své pomyslné omezení. Naučit se věřit sobě a uvědomovat si svou tvořivou sílu. Mít se rád a přiblížit se svým snům.

Nejčastější důvod, proč se lidé bojí změn, je ten, že nevěří ve vlastní síly. Nemají vlastní plán pro svůj život. Proto raději nemají sny a spokojí se s málem. Kladou si otázku: „Co bude dál…?“  Jenomže když budou pouze čekat na to, co přijde, a jestli se dostaví něco lepšího… Co když to nikdy nepřijde? Změna někdy bolí, obzvlášť když je z donucení.

Vnímejte raději svou intuici. Naslouchejte svým pocitům, když vám říkají, že právě TEĎ je ta správná chvíle pro změnu.

Chcete zvítězit sami nad sebou a nad svými obavami?

Chcete mít svůj vlastní životní plán? Začněte laskat své přání a snyBuďte připraveni a tvořte vědomě svůj svět nejdříve v myšlenkách.

Když si něco přeješ, celý Vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit. ( Paulo Coelho)

TIP pro vaše přání a sny:

Nejlepším způsobem, jak udržet soustředění na své záměry, je zapisování. Noste sebou vždy a všude malý zápisníček, kam si zapíšete každou myšlenku, nápad anebo přání. Později si najděte si klidné místo, kde vás nikdo nebude rušit. Vraťte se k poznámkám, a rozveďte všechno, co si přejete.

Popište všechny body svých záměrů co nejpodrobněji. Je jedno, jestli jsou to jednoduché radosti a potěšení, nebo větší přání, které vám připadají zdánlivě nesplnitelné. Buďte při psaní jako děti, které neznají zábrany, proč by něco nešlo. Představujte si v mysli, jaké by to bylo, kdyby se vaše přání splnila. Cokoliv, co si dokážete představit, přitáhne síly a osoby k uskutečnění…)

Můžete si pojistit svůj záměr prosbou (modlitbou), aby se splnilo to, co bude pro vás doopravdy přínosem.

Hýčkejte pozitivní myšlenky. Nemyslete na to, co nechcete. Myslete na to, co chcete. Pak možná zjistíte, že štěstí stojí vedle vás, nebo za rohem, když si pro něj dojdete. 🙂

 

Inspiroval vás článek? Doporučte jej svým přátelům…))

Ľubica Arady Mráčková
Přináším harmonii do domovů a životů mých klientů pomocí Feng Shui a interiérového designu. Jsem zde, abych vám pomohla vyladit Váš domov a přilákat pozitivní změny do života.  Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře