Možná si i vy plánujete koupit nový byt nebo dům. Ale víte na co se zaměřit? Jak vybrat to nejvhodnější bydlení pro vás? Dejte si záležet na výběru místa. Ovlivní nejenom to, jak se vám bude bydlet, ale i váš život. Proč je pečlivý výběr tak důležitý?
Je o tom, jak působí řešení vnitřní dispozice a energetická paměť domu.
Kdysi mně po přednášce o feng-shui, požádala jedna žena o rychlé zodpovězení pár svých otázek. Chtěla vědět, jestli může její dům působit špatně a jestli to jde napravit. Nakreslila mi plánek svého domu a ve stručnosti mi vylíčila historii domu.
První majitelé domu, kteří dům i postavili, podnikali. Finančně byli dobře zajištění a měli dobrý vztah. Ovšem vše se změnilo po nastěhování do nového domu. Postupně se jim přestalo dařit v podnikání, ubylo peněz, přišli dluhy a zhoršil se jejich vztah. Nakonec se rozvedli a dům prodali. Koupili ho noví majitelé a situace se zopakovala. Dům byl opět prodán.
Dotyčná žena, která mně oslovila, byla třetí majitelkou domu. Hádejte, co se dělo? Scénář se opakoval. Schylovalo se k prodeji domu a možnému rozvodu. Podle načrtnutého půdorysu bylo jasné, že vnitřní členění prostoru domu působilo nepříznivě a mohlo napomoct k vzniklému stavu. K tomu se ještě přidala narůstající psychosomatická zátěž, která ovlivnila své majitele.
Je důležité vědět, že vše, co prožívají obyvatelé domu, zůstává energeticky uloženo ve zdích a vybavení domu. Pokud jsou to dobré prožitky a emoce, dům bude působit pozitivně. Negativní situace a prožitky působí opačně. Dům tuto energii projektuje na nové majitele, a ovlivňuje vývoj událostí v jejich životě. Naštěstí právě s tím pracuje feng-shui. Pomáhá vyčistit energii domu a proměnit ji v pozitivní. Přesto ideálním řešením je vybrat si rovnou harmonický prostor pro nový domov. 🙂
Koupě nového bydlení je důležité rozhodnutí, proto si přesně ujasněte, co očekáváte. Než začnete sledovat nemovitosti na prodej, sedněte si v klidu s partnerem, nebo s členy vaší rodiny, a promluvte si o svých přáních a potřebách. Společně si domluvte základní kritéria pro výběr nového domu nebo bytu. A v dalším kroku hledejte kvalitní místo nového bydlení podle feng-shui tipů.
Jak si vybrat nejvhodnější bydlení?
Jedním z hlavních faktorů, který často rozhoduje, je cena. Ujasněte si, jakou částku můžete nebo chcete vynaložit na zakoupení bydlení. Nespokojte se s horším prostředím kvůli ceně. Hledejte. Pokud budete věřit, že ten vysněný dům na vás někde čeká, objeví se. 🙂
Ať už to bude v městě nebo na venkově, můžete si své prostředí vybrat a upravit tak, aby vás co nejvíce posilovalo. Některé domy cítíte intuitivně, že jsou v pořádku a je vám v nich dobře, jiné vás můžou ovlivňovat negativně.
Nejlépe se budete cítit v prostředí, které ladí s vaším vnitřním nastavením. Dříve než začnete hledat nové místo k bydlení, ujasněte si, jaký jste typ člověka. Pokud jste městský typ a milujete živý ruch města, nákupy, kulturní a společenské akce, nemá smysl, abyste se stěhovali na venkov, protože se zde nebudete cítit dobře. Pravděpodobně bude pro vás vhodnější na bydlení pohodlný byt.
Pokud naopak milujete klid venkova, těšíte se na souznění s přírodou, kutilské práce kolem domu a na zahradě, dům na venkově je pro vás to pravé. Rozhodně si nevybírejte byt ve městě. Kompromisem pro typ lidí, kteří chtějí skloubit obojí, je dům v klidové nebo okrajové zóně města.
Dojíždění může ubrat nejenom čas, ale i energii. Pokud zvažujete bydlení na venkově a museli byste každý den dojíždět za prací do jiného místa, zvažujte při koupi domu vzdálenost, časovou a finanční náročnost. Nepodceňte možnost, že po prvotní euforii zjistíte, že chodíte domů jenom spávat, a neužijete si výhod svého nového domu.
Všímejte si své pocity při prohlídce okolí nemovitosti. Pociťujete nadšení anebo vás popadá svíravý pocit u žaludku? Často vám napoví více než rozumové argumenty. Vyhněte se koupi nemovitosti, pokud uvidíte v jejím okolí: továrny, hřbitov, dálnici, nemocnici, elektrárny a elektrické stožáry, letiště, noční bary. Nepůsobí pozitivně na okolí.
Všímejte si také, v jakém stavu jsou okolní nemovitosti. Jestli jsou upravené nebo zanedbané. Dále jestli jsou v blízkosti zelené plochy, květiny a stromy, zda je tam prostor pro děti na hraní, školy, jaká je v místě základní vybavenost. To vše vypovídá o tom, jestli je zde oblast v rozkvětu nebo v úpadku. Ovlivní to následně i váš život, pokud zde budete jednou bydlet.
Energie domu působí na každého. Pokud vás nějaká nemovitost zaujala, zjistěte si předem její historii. Události v domě a prožitky obyvatel se ukládají do zdí a vybavení domu, dotvářejí jeho energii. Mohou ovlivňovat i vás. Zeptejte se, proč je dům nebo byt na prodej. Pokud jsou majitelé spokojení a stěhují se do lepšího bydlení, je to dobrý signál.
Pokud zde někdo finančně zkrachoval, zemřel násilnou smrtí, nebo dům prodávají rozvádějící se manželé, není to vhodná koupě a zvažte jiný objekt. Jestli budete přesto chtít takovýto dům koupit, oslovte konzultanta feng-shui. Nechejte dům posoudit a nechte si poradit, jaké kroky podniknout, aby vás historie domu nedoběhla.
Vyberte si tvar domu zajišťující stabilitu. Nejlepší tvar domu pro rodinu je čtverec nebo obdélník (poměr 2:3). Tento tvar představuje energii země, její podporu a stabilitu. Podporuje tím šťastný život svých obyvatel. Budovy ve tvaru L nejsou vhodné, stejně tak budovy, které jsou různě vykrojené a nemají jednotný tvar. Atypicky tvarované budovy mohou mít zajímavý design, ale nemusí být nejvhodnější na bydlení.
Vybírejte si tvar pozemku zajišťující stabilitu. Z pohledu feng-shui je výhodný čtvercový pozemek nebo ve tvaru obdélníku. Obdélníkový pozemek, nesmí být příliš protáhlý do délky, nebo do šířky, navozuje nestabilitu. Nevhodné jsou i nepravidelné tvary pozemku, které neobsahují pravé úhly. Příkladem jsou lichoběžníkové nebo trojúhelníkové pozemky.
Na velikosti záleží.) I na vnitřní dispozici. Malý prostor působí stísněně a diktuje pocit omezení. To se pak přenáší i do dalších oblastí života. Proto si vybírejte dostatečně velké prostory pro bydlení. Vnitřní dispozice bytu ovlivňuje, jak se v novém bytě budeme cítit. Příliš velké nebo otevřené volné prostory bez dveří mohou na někoho působit neklidně a únavně. Z hlediska vnitřní dispozice nejsou vhodné průchozí pokoje, koupelna spojená s toaletou, nebo umístěná vedle ložnice. Vyhněte se vždy bytu, kde je toaleta umístěná proti hlavnímu vstupu. Přeci si nenecháte odtéct štěstí do kanálu.
Světové strany hrají důležitou roli. Směr, do kterého je budova otočená, bude ovlivňovat její energii. Budovy otočené hlavními okny na sever, jsou smutné a ponuré, protože do nich nemá slunce přístup. Energie zde může stagnovat. Orientace oken výhradně na jih je často preferovaná, ale nemusí být ideální obzvlášť v létě. Je zde přebytek jangové energie a je potřeba vyvážit je energeticky.
Je výhodné, když má byt orientaci oken na více stran. Výborné jsou byty s orientací oken východ a západ. Ideální je, když vám slunce svítí ráno do ložnice, jídelny a koupelny. Nabije vás na začátku dne energií. A odpoledne se můžete těšit při příchodu z práce na sluneční paprsky ze západu, třeba v obývacím pokoji.
Feng-shui tip pro výběr dobrého prostoru: Na prohlídku vezměte sebou děti. Malé děti jsou citlivé a cítí vliv energií kolem sebe. Pokud budou děti v pohodě, nebo si začnou si v prostoru hrát, měl by být v pořádku. Pokud budou plačtivé a neklidné, něco je v nepořádku.
Pokud váháte a nejste si jistí, zda bude vybíraná nemovitost pro vás vhodná, poraďte se s feng-shui konzultantem. Můžete využít konzultaci na místě, nebo rychlou online konzultaci podle plánku domu nebo bytu. Získáte podstatné informace, které vám můžou ulehčit rozhodování.
Je mnoho faktorů, které působí na kvalitu bydlení. Ale už při dodržení těchto výše uvedených tipů můžete docílit, že budete pozornější při svém hledání. A najdete své vysněné bydlení. 🙂
Líbil se vám článek? Pokud vás inspiroval, doporučte ho i svým přátelům.))