To nevymyslíš … aneb kam se zrcadlem?

To nevymyslíš…

Tato příhoda se mi opravdu stala a byla pro mě podnětem k tomuto článku. Na dost neobvyklém místě jsem dostala dotaz, kam se zrcadlem?

Jela jsem autem a zastavila na rušné křižovatce na červenou. Ve vedlejším pruhu, po mé pravé straně zastavil autobus plný lidí. Najednou vidím, že řidič autobusu na mně mává a gestikuluje, abych stáhla okýnko dveří. Udělala jsem to v domnění, že mně chce upozornit na nějakou závadu na autě, třeba že mi nesvítí některé ze světel…

Jaké ale bylo překvapení, když se mně řidič autobusu zeptal, jestli je pravda, že podle Feng Shui nesmí být  v ložnici zrcadlo? Jak to tedy je, kam s ním?

Zaskočilo mně to, i když mám na autě značku mých webových stránek. Na dotaz jsem jenom kývla, že tomu tak není. Dál už jsme se nedostali. Naskočila zelená, zamávali jsme si a odjeli… Ale podobné dotazy ohledně zrcadel jsem slyšela opakovaně, i od dalších klientů. Proto jsem se rozhodla napsat pár tipů, jak využít zrcadla.)

Jak to tedy je se zrcadly v bytě? Kam je umístit, aby nám pomáhali?

Máte malý byt? Jsou v něm tmavší zákoutí nebo úzké místnosti? Je v celkovém půdorysu bytu chybějící část? Dolehne na vás ve vašem bytě pokaždé únava? Přepadá vás pocit, že vám v životě něco chybí? Trápí vás nedostatek financí? Máte opakovaně problémy v partnerství?

Příčina těchto stavů nemusí být jenom ve vás. Může být ve vašem bytě. Nemusíte věřit na energii prostoru, ale kvalita bytu a jeho energie může ovlivnit i kvalitu vašeho života. Mnoho bytů a domů nemá ideální tvar půdorysu. Velikost místností a jejich vnitřní členění také není vždy ideální.

A právě v těchto případech se dá použít zrcadlo jako výborná pomůcka Feng Shui. Obecně vnímáme zrcadlo jenom jako dekoraci a nástroj, abychom upravili a zkontrolovali svůj vzhled.

Ale zrcadlo je magická pomůcka, která ovlivňuje prostor, i bez našeho vědomí.

zrcadlo 1a

Znásobuje především obraz toho, co se v něm zrcadlí.  Když bude zrcadlit příjemný prostor, tak posiluje a znásobuje tuto energii. Pokud v něm zrcadlí nepořádek a chaos, znásobuje pro náš život energii neklidu.

Proto dbejte, ať se ve vašem zrcadle zrcadlí pěkné obrazy. Tvořte umístněním zrcadla příjemné obrazy toho, co lahodí vašim očím. 

Pár tipů, jak vybrat zrcadla a kam s nimi…

1.Vybírejte zrcadlo tak, aby ladilo velikostí a tvarem se zařízením místnosti. Mělo by mít rám, který vymezuje energii zrcadlícího obrazu. Ať se stane šperkem v místnosti…)

2. Zrcadlo má být celistvé. Vyhýbejte se děleným zrcadlům, které při pohledu do něj dělí a narušují vaší siluetu. Nikdy by neměli obraz člověka deformovat. Ideální je mít doma alespoň jedno velké zrcadlo, které odráží celou postavu.

Pokud máte doma prasklé zrcadlo nebo jinak poškozené zrcadlo, vnáší do vašeho života negativní energii. I naše domácí tradice velí, že rozbité nebo jinak poškozené zrcadlo přináší neštěstí. Proto se ho radši vzdejte. Pořiďte si raději krásné nové zrcadlo a nový pohled na svět…)

3. Pokud má váš byt nebo dům nepravidelný tvar, může to narušovat některou oblast vašeho života. Týká se to půdorysů, kde je nějaká část vykrojená nebo chybějící, nebo tvar půdorysů do L. Zrcadlo může být zrcadlo výborným pomocníkem, který pomyslně doplní chybějící část. Když jej umístíte na vnitřní stěnu v chybějící oblasti, tím jí účinně doplníte a vytvoříte energeticky pravidelný tvar. Výsledek brzy pocítíte.

4. Zrcadla jsou užitečná především v malých prostorech. Hodí se všude, kde jsou stísněné nebo tmavší místnosti. Spolu s umístněním kvalitních světel zrcadla rozzáří prostor místnosti a znásobí velikost plochy. Proto se výborně se hodí do malých nebo úzkých předsíní nebo koupelen.

5. U předsíní ovšem dodržujte pravidlo. Nikdy neumístěte zrcadlo proti vstupním dveřím. Posílá energii zpět k východu. Co přijde, to odejde. Je potřeba energii spíše nalákat dovnitř do bytu…)

6. Zrcadlo v ložnici může ovlivnit nejenom kvalitu místnosti a spánku. Může oslabit nebo naopak posílit i vaše vztahy. Proto při jeho umístnění dodržujte tyto zásady:

  • Nikdy ho neumísťujte proti dveřím, aby neodrazil vstupující energii zpátky.
  • Umístěte ho tak, aby zrcadlo neodráželo postel a osoby v něm. Vytváří to neklidnou energii a rozrušuje vztahy.
  • Pokud máte v ložnici velké šatní skříně se zrcadlovými dvířky, které odráží obraz lůžka, je vhodné zrcadla na noc zakrýt.
  • Skvělé je umístnění zrcadla nad toaletní stolek, nebo v jiném místě, které potřebujete oživit. Postavte před něj třeba živé květiny.
  • Když se v zrcadle odráží párová symbolika ( vaše partnerské foto, dvě kvetoucí rostliny nebo jiné dekorace v páru..) posiluje vaše partnerství

Vintage mirror with the bride and groom in the reflection on the wedding day

7. Zrcadlo v jídelně posiluje hojnost. Umístnění zrcadla poblíž jídelního stolu, tak aby zrcadlilo jídlo a vše, co na stole, znásobuje vnímání hojnosti. Vše, co vidíte na stole i v zrcadle, si můžete dopřát rovnou dvakrát…)

8. Zrcadlo nejenom v koupelně… Pokud chcete postoupit v pracovní kariéře, dbejte, aby bylo dostatečně velké. Při pohledu do něj byste měli mít nad hlavou volný prostor.

A na závěr…

Ať už ráno vstáváte v jakémkoliv rozpoložení, upravte se a změňte svůj obraz v zrcadle tak, aby vám lichotil.))  Před odchodem z domova se na sebe usmějte a pochvalte se, ať vás pozitivní energie podporuje po celý den. 🙂 )

 

Ľubica Arady Mráčková
Přináším harmonii do domovů a životů mých klientů pomocí Feng Shui a interiérového designu. Jsem zde, abych vám pomohla vyladit Váš domov a přilákat pozitivní změny do života.  Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře