Máte doma Itálii? Je čas pro očistu domova!

Možná se vám podobná situace přihodila také. Užívala jsem si s partnerem pohodový víkend, ale najednou jsme se pohádali kvůli maličkosti. Když taková situace občas nastane, jdu po příčině, a preventivně začnu dělat očistu domova… Vždy to zabere…))

I v tom nejlepším vztahu to občas zaskřípe, něco se rozladí a dojde k hádce. Ve skutečnosti se hádka stává bojem o energii. Obvykle je to tehdy, když máte sami málo energie. Příčiny jsou různé. Může to být únavou, neklidem, zapomínáním na své potřeby, nutností vyřešit nějaký problém, nebo také energetické nánosy emocí a prožitků usazené ve vašem domově… Pak stačí malá jiskra…

Ať se jedná o jakýkoliv motiv, ve vztahu je potřebná důvěra a možnost si otevřeně promluvit o tom, co vám vadí a hledat s partnerem řešení. Když jste spokojení ve své energii, obvykle jste schopní nadhledu a přístupní komunikaci místo hádky. S tím úzce souvisí i působení okolního prostředí. Každý konflikt, nespokojenost, starosti, životní problémy problémy se usazují v energetickém prostoru vašeho bydlení. Je to jako s prachem na nábytku. Když ho pravidelně neutíráte, vrstva se zesiluje.

Jestli u vás doma opakovaně propukají hádky, může být příčina neshod i ve vašem domově.

Na jedné návštěvě jsem paní domu upozornila na přebytek červené barvy v kuchyni a doporučila jí ubrat červených doplňků. Poté, co se zeptala na důvod (příliš mnoho ohně), přiznala, že jsou s manželem oba temperamentní a nejčastěji vznikne hádka v kuchyni. Po změně barev a doplňků se situace zklidnila. I pak bylo vhodné nadále opakovaně čistit energii domova.))

Na tomto příkladě jsem chtěla naznačit, že energie předchozích událostí, které vám nebyli příjemné, se můžou opakovat a načítat. Vše, co ve vašem bytě řešíte a prožíváte, se ukládá a vytváří otisk energie ve vašem bytě. Časem se působení této energie znásobuje a ovlivní vaši duševní pohodu a chování.

Také na vás může působit nános energie ještě od předchozích majitelů bytu. Záleží na tom, jak šťastné nebo méně šťastné zážitky v bytě prožili.

Působení těchto všech energií pak může zatížit soulad v partnerství a dobrou komunikaci. A proto je důležité v bytě nejenom uklízet, ale pravidelně očišťovat prostor svého domova…)

Jak si všimnout varovné signály?

Pokud si budete vnímat své pocity a události, můžete zachytit první signály:

 • Může to být pocit neklidu, podrážděnost, neshody a nespavost.
 • Únava, nechuť cokoliv dělat, zatuhlost v některé části těla.
 • Můžou to být opakující se zdravotní potíže.
 • Drobné úrazy v bytě, popálení při vaření, říznutí.
 • Občas se něco náhle rozbije, třeba i opakovaně.
 • Praskají žárovky nebo se něco v bytě porouchá.

Jsou to signály, že nastal čas konat! Je čas na očistu a vyladění Vašeho domova. Je čas i pro vyladění Vaší energie.

Jak z toho ven? Jak si energii získat a jak si jí udržet? 

Prvním krokem je energetická očista. ))

Pokud jste uklidili všechny místnosti vašeho bytu, zbavili se nepořádku a zbytečností, je čas pro další energetickou očistu domova

Na začátek můžete použít jednoduché a dostupné předměty na očišťování:

 • Sůl nejlépe mořská, ale může být i kamenná sůl.
 • Solná lampa.
 • Vonné tyčinky.
 • Svíčka, čajová svíčka.
 • Zvučný zvonek, nejlépe kovový.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Osvědčené techniky pro očišťování:

1. Osvědčenou metodou při neshodách ve vztazích je umístnění solné lampy s čajovou svíčkou do ložnice nebo do zóny vztahů (od vstupu do bytu oblast v pravém zadním rohu). Zapalte svíčku a v mysli nebo i nahlas požádejte, aby svíčka stáhla z prostoru a spálila veškerou energii neshod. Nechte svíčku vyhořet, poděkujte za očistu a poté otevřete okna a pořádně vyvětrejte.

2.Podobně můžete použít i samostatnou svíčku. Požádejte o očistu a nechejte jí hořet po celou dobu očišťování.

3. Další možností je použít misku s mořskou solí, do které umístíte čajovou svíčku ( místo solné lampy). Postup čištění je stejný jako v předchozím případě.)  Výsledek brzy pocítíte.

4.Sůl je výborný a velice účinný prostředek pro očistu energie. Do každé místnosti bytu můžete umístit misku se solí a ponechat jí tam pár dní, aby sůl vyčistila energii prostoru. Použitou sůl pak vyhoďte. Tento postup můžete použít opakovaně, dokud neucítíte, že se energie pročistila.

5.Vykuřování vonnou tyčinkou nebo bylinami je součástí tradičních očistných rituálů pro očistu domovů, ale i aury člověka. Vyberte si vonnou tyčinku, která vám bude příjemně vonět. Jako tip použijte tyčinky Nag Champa, Darshan, vonné tyčinky z cedru nebo šalvěje. Zapalte tyčinku a krouživými pohyby proti směru hodinových ručiček obejděte všechny místnosti bytu a vykuřte kolem zdí. Pak nechte tyčinku bezpečně vyhořet ve stojánku ( v ložnici nebo v zóně vztahů) a na závěr byt vyvětrejte. Měli byste cítit úlevu a příjemný pocit.))

6.Zvučným zvonkem, nejlépe kovovým vyzvoňte každou místnost bytu. Speciálně věnujte pozornost méně používaným zákoutím a rohům místností. Zvoňte všude, kde potřebujete rozbít stagnaci a rozpohybovat energii! Nechte zvuk proniknout do celého prostoru.)

Druhým krokem je vyladění Vaší energie..))

Pokud jste rozladění a neklidní, můžete opět použít osvědčenou sůl. Když se cítíte bez energie, rozpomeňte se na činnosti, které vás dříve naplňovali energií a které jste možná přestali dělat. Naučte se vyladit vaší energii tím, co vás baví a vzbuzuje ve vás radostné pocity.

1.Udělejte si očistnou relaxační koupel. Napusťte si vanu, přidejte podle vašeho uvážení misku s mořskou solí a položte se do ní alespoň na půl hodiny. Nechte, ať vás sůl očistí a odstraní nežádoucí energii. Po této koupeli budete cítit krásně vláční a odlehčení. )

2.Dopřejte si fyzický dotek. Nechte se hýčkat, objednejte se na masáž nebo požádejte partnera.

3.Dopřejte si požitek z dobrého jídla a pití. Uvařte si něco dobrého nebo si zajděte na dobré jídlo.

4.Rozpohybujte svoji energii. Běžte se nabít energií do přírody. Udělejte si procházku, nebo si choďte zasportovat. Rozpohybujte se tancem.))

5.Věnujte se kreativní činnosti. Buďte jako děti. Může to být kreslení, malování, pěstování kytek, …fantazii se meze nekladou.))

Vyladění vaší energie a energie domova je spojená nádoba. Když jí budete věnovat pozornost v obou krocích, vaše spokojenost se promítne rychleji i do vašich vztahů.

Vylaďte své prostředí a mějte láskyplné vztahy…

Láska 1aa

 

Ľubica Arady Mráčková
Přináším harmonii do domovů a životů mých klientů pomocí Feng Shui a interiérového designu. Jsem zde, abych vám pomohla vyladit Váš domov a přilákat pozitivní změny do života.  Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře