Dnes je zcela nový den. Chceš být dnes šťastný ?

 Věřím, že žádný životní scénář není beznadějný nebo neřešitelný.

Nebylo to tak vždy. Na počátku změn, byla má touha žít to, co chce Duše. Někdy může být těžké opustit bezpečný jízdní řád svého života. I když nevyhovuje, i když omezuje, dává pomyslnou jistotu. Strachy z čehokoliv můžou být větší, než je skutečnost. Když jsem se rozhodla, že vezmu život do svých rukou a dala průchod změnám, zažila jsem velké překvapení. Strachy se nekonali. Místo nich jsem prožívala radost a euforii…

Cesta může být i cíl. Lidé, nové situace a události nás přetvářejí a obohacují. Má cesta mně dovedla ke zbourání mých pomyslných hranic. K nalezení své síly, k prožívání lásky, víry a naděje. K uskutečňování mých snů. Zažité zkušenosti mně nutí v pracovním dění i v běžném životě, motivovat druhé, aby nenechali své sny a přání rozplynout. Ve chvílích, kdy nevidí nebo neumí využít své možnosti, chci jim dát pohled zvenku. Ukázat možnosti, na-motivovat a popostrčit… )

Rozhodování, kterou cestu zvolit, není vždy lehké. Proč volit tu cestu, která je méně pohodlná? Která stojí více úsilí? Možná proto, že když se překonáte, následuje odměna. Radost z toho, že jste to zvládli. Pocit štěstí z překonání sebe sama. Pocit naplnění… Jsou to kontrolky, že jste se dobře rozhodli.))  

Nebo si můžete si zjednodušit život. Vybrat si štěstí a tomuto rozhodnutí podřídit své další rozhodnutíŽe je to sobecké?

Když jste šťastný člověk, přitahujete pozitivní energii. Zlepšují se vaše vztahy, zdraví, přitahujete úspěch, peníze. Můžete šířit optimizmus, radost, lásku… Je z čeho dát…)

Jarek nová 

Inspirujte se příběhem 

Súfijský mistr byl hodně starý a jeho žáci se rozhodli objevit tajemství jeho celoživotního štěstí. Nikdy ho neviděli smutného. Proto ho požádali, aby se o své tajemství šťastného života podělil. Smál se jim a řekl: Každé ráno vyslovím nahlas své jméno. Pak řeknu:  Dnes je zcela nový den. Chceš být dnes šťastný nebo utrápený?”  Počkám na odpověď, která přijde a vyslovím jí nahlas. Nikdy jsem si nevybral trápení. Každé ráno jsem si vybral štěstí. To je celé mé tajemství.

Zkuste to jako meditaci.

Jestli si vyberete trápení, je to v pořádku. Jen v tom buďte důslední. Buďte utrápení, jak jenom můžete, celý den. Příští ráno si vyberte znovu. A vyberte si štěstí. A opět v tom buďte důslední. Buďte šťastní celý den. Najděte si způsob, jak cítit radost ve všem, co děláte.

Tato meditace vám umožní zažít a pochopit, že vy jste jediný, kdo píše scénář Vašeho života. Jenom vy ho můžete přepsat, když se pro to rozhodnete. Jste hlavní postavou ve vašem příběhu.

Otázka pro vás zní:  „Chceš být dnes šťastný …? ”                                                                                         

 

                                                                               

Ľubica Arady Mráčková
Přináším harmonii do domovů a životů mých klientů pomocí Feng Shui a interiérového designu. Jsem zde, abych vám pomohla vyladit Váš domov a přilákat pozitivní změny do života.  Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře